(„Kalejdoskop”, maj 2003).
Od 2003 roku współpracuje z reżyserem Mariuszem Trelińskim: Hrabina w „Andrea Chenier” U.Giordano (premiera w Teatrze Wielkim w Poznaniu i w Teatrze Wielkim w Warszawie), Hrabina w „Damie Pikowej” P.Czajkowskiego, Łarina w „Eugeniuszu Onieginie” P.Czajkowskiego, Flora w „Traviacie” w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Brała udział w światowej prapremierze opery Zbigniewa Krauzego „Iwona księżniczka Burgunda”, w Paryżu 20.XI.2004, potem premiery w Teatrze Narodowym i w Teatrze Wielkim w Warszawie.
W lutym 2007 roku wystąpiła po raz pierwszy w partii Cześnikowej w „Strasznym Dworze” S.Moniuszki w reż. Emila Wesołowskiego (Teatr Wielki w Poznaniu) oraz w partii pani Quickly w "Falstaffie" G.Verdiego (inauguracja nowego sezonu Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Łukasza Borowicza - płyta nr PRCD 1084-85).
Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku: premiera "Eugeniusza Oniegina" P.Czajkowskiego - kwiecień 2009, „Czarodziejskiego Fletu” W.A.Mozarta - marzec 2010, „Traviaty” G.Verdiego (partia Flory) – marzec 2011.
W październiku 2010 roku wystąpiła w międzynarodowej, premierowej realizacji opery Mieczysława Weinberga „Pasażerka” w reż. Davida Pountneya, w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą.
Jej występy estradowe i spotkania z publicznością spotykają się z ogromną sympatią widzów.
Laureatka odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Zasłużony Dla Kultury - Gloria Artis (maj 2010).

WERSJA BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA dla cierpliwych czytelników

W 1976 roku ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
W 1980 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno – Aktorskim tej uczelni, w klasie śpiewu solowego prof. Eugeniusza Sąsiadka.
W czasie studiów brała udział w kursach mistrzowskich w Weimarze (prof. Els Bolkstein), w Accademia Chigiana w Sienie (prof. Giorgio Favaretto) oraz w kursach interpretacji muzyki dawnej podczas Festiwali Wratislavia Cantans.
Do chwili ukończenia studiów śpiewała w zespole prof. Eugeniusza Sąsiadka – Complesso di Musica Antica.
Jej debiut w partii Tatiany („Eugeniusz Oniegin”,1980) na scenie Opery Wrocławskiej uznano za „narodziny wielkiego talentu” – jak napisał wówczas Wojciech Dzieduszycki.
W pierwszych latach pracy scenicznej była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki.
W Operze Wrocławskiej śpiewała:
Tatianę w „Eugeniuszu Onieginie”,
Roksanę w „Królu Rogerze”,
Serpinę w „La serva padrona”,
Dziewczynę w „Śpiewniku domowym”,
Bronisławę w „Studencie Żebraku”,
1 2 3 4 5
Strona główna | Biografia | Aktualności | Galeria | Publikacje | Serendipity | Kontakt
Copyright by Joanna Cortes © 2008 :: Realizacja: CyberMedia