Irae”, „Polskiego Requiem”, „Te Deum”, „Ubu Rexa” oraz „Diabłów z Loudun”.
W grudniu 2002, z pianistą - Waldemarem Malickim, nagrała płytę „Cafe ole!” (nr kat. DUX 0403) z piosenkami hiszpańskimi (las coplas), określaną przez recenzentów jako „muzyczną niespodziankę dużego kalibru” („Kalejdoskop”, maj 2003).
W maju 2003 otrzymała Dyplom Ministra Kultury – „Za upowszechnianie sztuki wokalnej”.
Od 2003 roku współpracuje z reżyserem Mariuszem Trelińskim: Hrabina w „Andrea Chenier” U.Giordano, Hrabina w „Damie Pikowej” P.Czajkowskiego, Łarina w „Eugeniuszu Onieginie” P.Czajkowskiego oraz w lutym 2010 roku – Flora w „Traviacie” w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Wzięła udział w światowej prapremierze opery Zbigniewa Krauzego „Iwona księżniczka Burgunda”, Theatre Sylvia Monfort w Paryżu 20.XI.2004, potem premiery w Teatrze Narodowym i w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
W lutym 2007 roku, do swojego repertuaru dołączyła partię Cześnikowej, w nowej inscenizacji „Strasznego Dworu” w reżyserii Emila Wesołowskiego, w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
W 2008 roku zaśpiewała partię Pani Quickly w „Falstaffie” G.Verdiego (inauguracja sezonu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, pod nową dyrekcją Łukasza Borowicza, płyta nr PRCD 1084-85).
Współpracuje z Operą Bałtycką – w kwietniu 2009 - premiera "Eugeniusza Oniegina" P.Czajkowskiego, w marcu 2010 – premiera „Czarodziejskiego Fletu” W.A.Mozarta – obie realizacje w reżyserii Marka Weiss-Grzesińskiego, w marcu 2011 – premiera „Traviaty” (partia Flory) G.Verdiego (reż. Karolina Sofulak).
W październiku 2010 roku wystąpiła w międzynarodowej, premierowej realizacji opery Mieczysława Weinberga „Pasażerka” w reż. Davida Pountneya, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie..
Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą.
Jej występy estradowe i spotkania z publicznością spotykają się z ogromną sympatią widzów.
W maju 2010 roku otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie Zasłużony Dla Kultury - Gloria Artis.
1 2 3 4 5
Strona główna | Biografia | Aktualności | Galeria | Publikacje | Serendipity | Kontakt
Copyright by Joanna Cortes © 2008 :: Realizacja: CyberMedia